Tavan Vantilatörü Montajı Nasıl Yapılır ?

Tavan vantilatörü montajını yapmadan önce monte edileceği tavanı kontrol etmemiz ve ön hazırlık yapmanız lazım.

İlk olarak tavan pervanesi ‘nin monte edileceği tavanda avize, duy vb. birşey takılıysa çıkarıyoruz. Fan elektrik beslemesi için Faz-Nötr yeterlidir, topraklama hattınız varsa fanın topraklama kablolarıyla bağlayabilirsiniz yoksa güvenlik nedeniyle fan üzerinde ki topraklama kabloları dahil tüm kablo uçlarını körlemeniz (bantlamanız) gerekmektedir.

İkinci aşama fanı taşıyacak olan braketi tavana monte etmek, bunun için braket üzerinde ki oyuklu kısımlardan tavana işaretleme yapıp işaretlediğiniz yerden M8 beton matkabı ile deliyorsunuz. Kutu içerisinden çıkan 2 adet çelik dübel ile braketi tavana tutturuyorsunuz.

üçüncü aşama demonte fanı toplamak, kutu içerisinde ki kılavuzu takip ederek veya youtube sayfamızdaki montaj videolarını takip ederek fanın mekanik montajını yapabilirsiniz.

dördüncü aşama elektrik bağantısı, sürücü besleme soketinin faz, nötr ve toprak uçlarını tavan tutturduğunuz braket üzerinde ki klemens vasıtasıyla veya direk tavanınızda bulunan kablolara bantlayarak yapıyorsunuz ardından motordan gelen 5 adet farklı renkteki kabloları (modele göre değişiklik gösterebilir.) sürücü üzerinde bulunan soketteki uçlara rengi rengine bağlıyorsunuz.

Son olarak topladığınız fanı tavana monte ettiğiniz brakete asıyorsunuz ancak burada önemli nokta fanı astığınız yerde ki çentiklerin bir birine oturması lazım oturmazsa fan ile alakalı sorunlar çıkabilir. Fanı oturttuktan sonra sürücü ile elektrik ve motor soket bağlantılarını yapıp alt kapağı kapatıyoruz.

Tavan vantilatörü montajı işlemimiz bu kadar takıldığınız bir konuda bize iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Fanlar Tavanda Nasıl Duruyor ?
Navigasyon
Kapatma

Sepetim

Kapatma

İstek Listesi

Recently Viewed

Close

Büyük görmek için buraya sen !

E-posta adresinize bir şifre gönderilecektir.

Kişisel verileriniz, [gizlilik_politikamız] kapsamında işlenmektedir. “Üye ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni, Rıza Metni’ni, Çerez Politikası’nı okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Zaten bir hesabınız var mı?

Kapatma

Kategoriler